Askoll

Teknoloji, tasarım ve sürdürülebilir hareketin bir araya geldiği bir dünyaya hoş geldiniz.

Elektrik dünyasının

tarihi ve geleceği.

1978

İtalya merkezli Askoll Group, kurucusu Elio Marioni’nin devrim niteliğinde ve başarılı bir sezgisiyle kuruldu.

2014

Grup, uzmanlığını yeni bir zorluğun üstesinden gelmek için kullanmaya karar verdi: bir dizi elektrikli araçla sürdürülebilir mobilite sektörüne girmek.

Askoll EVA kuruldu.

2016

Askoll France faaliyetine başladı ve Paris’te Flagship Store açıldı.

2017

Avrupa’daki reklamlar genişleme başlar ve aynı yıl ESpro’nun dağıtımı başlar. Yıl sonu itibarıyla 3.000’den fazla elektrikli araç üretildi.

2018

Askoll EVA, İtalya Menkul Kıymetler Borsası’nın Euronext Büyüme Pazarına (eski AIM pazarı) girdi.

Dağıtım ağı genişletildi.
Askoll şu an dünya çapında 20’den fazla ülkede faaliyet göstermektedir.

Büyük bir tarihten,
yeni bir geleceğe doğru; Elektrik

Yüksek enerji verimliliği, çok düşük tüketim ve hammadde tasarrufu, 1978’den beri Askoll elektrik motorlarının ayırt edici özellikleri olmuştur. Firma, bu bileşen ve uygulamalarıyla ilgili 800’den fazla tescilli patente sahiptir. 2015 yılında Grup, uzmanlığını yeni bir zorluğun üstesinden gelmek için kullanmaya karar verdi: piyasaya bir dizi elektrikli araç sunarak sürdürülebilir mobilite sektörüne girmek.

Elektrikli mobilite mücadelesi: heyecan verici bir başarı.

Araçlarımız %100 elektriklidir. En gelişmiş parçalarında (batarya, elektronik kontrol ünitesi, motor) da olduğu gibi İtalya’da tasarlanmış ve üretilmiştir. Her şey şirket içinde geliştirilmiştir. Araçların üretilmesi ve test edilmesi için gereken otomasyon, İtalya’da üretilen ürünlerin kalitesini ifade eden tasarımları gibi Askoll tarafından tasarlanıp üretilmiştir. Teknoloji, sürdürülebilirlik ve İtalyan ruhu: Askoll’un mükemmelliği bu üç değerin diyaloğundan kaynaklanmaktadır.

Askoll hem size hem çevrenize

iyi gelecektir.

Askoll elektrikli araçlar, sıfır karbondioksit ve diğer kirletici maddeler emisyonu olan temiz araçlardır. Bataryalarda depolanan ve bu araçların motorlarında kullanılan güç, yenilenebilir kaynaklardan veya yenilenemeyen CO2 emisyonlu kaynaklardan üretilebilir. Her iki durumda da çevre için çok önemli avantajlar söz konusudur.

Örneklendirelim; Askoll elektrikli scooter’lar, endotermik bir moped tarafından üretilen 72 g/km ile karşılaştırıldığında, yenilenebilir kaynaklardan enerji üretirken 0 g/km ve yenilenemez kaynaklardan yeniden üretim durumunda yalnızca 7,2 g/km karbondioksit üretir.

Avrupa’da yollarda 11 milyon scooter ve moped mevcut. Sadece elektrikli scooter olsalardı, yıllık CO2 üretimi 2 milyon tondan fazla azalırdı.

Vizyon

Teknolojinin insanların hayatlarını değiştirebileceği, onları daha kolay, daha keyifli ve daha sürdürülebilir hale getirebileceği bir dünyaya inanıyoruz.

Misyon

Elektrik motorları alanındaki onlarca yıllık İtalyan geçmişinden güç alarak, vatandaşların ve profesyonellerin yararına trafik sorunlarını çözmeye yardımcı olarak çevrenin kalitesini artıran sürdürülebilir hafif hareketlilik için çözümler sunuyoruz.